ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Dnia 4 kwietnia 2011 roku w ZS w Bodzewie odbyły się zapisy uczniów do oddziału przedszkolnego. Pedagog szkolny pani Agnieszka Kubica zajęła się formalnościami oraz rozmowami indywidualnymi z kandydatami do szkoły oraz z rodzicami, natomiast pani Sylwia Lekowska zorganizowała dla dzieci mnóstwo zabaw integracyjnych, w których pomagała jej stażystka  Julita Karolczak. Zabawy zostały podzielone na kilka etapów:

  1. Dzieci zapoznały się z salą oddziału przedszkolnego, szatnią i łazienkami, a także  z dziećmi, które juz uczęszczają do kl. „O” od września ubiegłego roku.

  2. Pani Lekowska metodą Klanzy wprowadziła dzieci w zabawy z chustą.

  3. Kolejna zabawa dostarczyła mnóstwo emocji, ponieważ balony uciekały, a nawet pękały w „gąszczu dżungli” z opowiadania i trudno było je odnaleźć.

  4. Mała salka to raj dla dzieci, ponieważ znajduję się w niej sprzęt, zabawki, puzzle, gry edukacyjne z programu „Radosna Szkoła”. tutaj dzieci miały czas na zabawę i lepsze poznanie się.

  5. Na zakończenie dzieci miały do wykonania kilka ćwiczeń dydaktycznych, które miały na celu obserwację dzieci, ukazanie ich lateralizacji, określenie orientacji w przestrzeni, orientację w  schemacie własnego ciała.

Zapisy do oddziału przedszkolnego w ZS w Bodzewie odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze, a przede wszystkim z największym  naciskiem na dobre samopoczucie dzieci oraz ich spojrzenie na szkołę z perspektywy radości i zaufania. Zapisy spotkały   się   z duża aprobatą rodziców, ponieważ szkoła w Bodzewie cały czas się rozwija i udoskonala swoją bazę dydaktyczną, skierowaną zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej, a także Gimnazjum. Wśród wielu atutów, które szkoła oferuje dla swoich podopiecznych, można wyróżnić m. in. nowoczesną halę sportową, klasę z tablicą interaktywną, pracownię komputerową, nowy plac zabaw dla dzieci, salę zabaw z „Radosnej Szkoły” dla najmłodszych, zieloną klasę dla starszych uczniów, a już niedługo powstanie nowe boisko szkolne.  Ponadto w ciągu całego roku odbywa się wiele imprez integrujących uczniów, nauczycieli i rodziców.

Pan dyrektor Zbigniew Jakubowski dokłada wszelkich starań, aby dzieci i nauczyciele pracowali w miłej atmosferze w klasach wyposażonych w najnowsze urządzenia i niezbędne środki, które będą zarówno wspierały wszechstronny rozwój dzieci , jak i ich przygotowanie do dorosłego życia.  

 

Galeria zdjęć