!!! XIX Finał WOŚP w ZS w Bodzewie !!!

Tradycyjnie już od kilku lat uczniowie z Zespołu Szkół w Bodzewie wraz z nauczycielami zorganizowali zbiórkę pieniędzy na WOŚP. Cała akcja w szkole trwała blisko dwa tygodnie. Nad całością czuwa od lat pani Monika Pinczewska, która koordynuje prace związane ze zbiórką pieniędzy zorganizowaną w poszczególnych klasach oraz jest głównym prowadzącym licytacje w szkole wraz z panem dyrektorem Zbigniewem Jakubowskim. W piątek tj. 7 stycznia 2011r. uczniowie wzięli udział w licytacji szkolnej. Przedmioty, które można było kupić to m. in. plecaki, kredki, długopisy, koszulki, kubki, oraz bardzo cenne certyfikaty z j. polskiego, chemii, fizyki, j. niemieckiego oraz matematyki.

Uczniowie klas IV – VI oraz I – III gimnazjum sprzedawali w szkole m. in.: gofry, galaretki, kanapki, popcorn, ptasie mleczko. Cały dochód został przeznaczony na WOŚP. Oczywiście tutaj bardzo dużą rolę odegrali rodzice, którzy całym sercem włączyli się w przygotowanie pyszności do sprzedaży. Dodatkowo młodzież zorganizowała dyskotekę szkolną, z której dochód ze sprzedaży biletów również przeznaczyli na WOŚP. W niedzielę wolontariusze zbierali pieniądze do puszek.

Młodsi uczniowie z kl.I – IV oraz przedszkolacy przygotowali wspaniałe występy artystyczne, które zaprezentowali w niedzielę podczas licytacji. Śpiewali piosenki, wykonywali układy taneczne oraz „Papierowy pokaz mody”, gdzie w projektantki wcieliły się mamy uczniów. Każdy mógł zakupić domowe ciasta i ciasteczka, wypić kawę czy herbatę. Do zbiórki pieniędzy włączyli się sponsorzy, bez których akcja ta nie miałaby powodzenia. Można było kupić m.in.: żelazko, zestaw do grillowania, wędki, książki, zabawki, kalendarze, wędliny, koszulki, plecaki oraz wiele innych przedmiotów.

Galeria zdjęć

Dodatkową atrakcją był pokaz ratowników WOPR z Gostynia, którzy pokazali jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Każdy miał okazję poćwiczyć na manekinie sztuczne oddychanie i dowiedzieć się jak fachowo udzielić pierwszej pomocy. Panowie szkolili zarówno rodziców, nauczycieli jak i dzieci. Mieszkańcy Bodzewa, oraz okolicznych miejscowości  bardzo chętnie licytowali i dzięki temu  udało się zabrać

9300, 82zł.

Przez wszystkie lata odbywania się WOŚP szkolny sztab zebrał łącznie kwotę

52578,82zł.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, rodzicom, nauczycielom oraz dzieciom za pomoc materialną, rzeczową i organizację zbiórki pieniędzy.