Wizyta w ZM "KONARCZAK"

 

Przedszkolacy oraz drugoklasiści z ZS z Bodzewa wybrali się z wizytą do Zakładu Mięsnego pana Józefa Konarczaka w Pogorzeli. Celem wycieczki było zwiedzenie terenu zakładu, poznanie pracy ludzi, obejrzenie maszyn i urządzeń, przy pomocy których otrzymujemy pyszne wędliny.  

Pan Konarczak wraz ze swoimi pracownikami zadbali o to, aby tego dnia dzieciom atrakcji nie zabrakło. Już na samym początku uczniowie zostali zaopatrzeni w specjalne uniformy składające się z następujących części: czepka na głowę, maski ochronnej oraz małego fartuszka. Tak ubrani mogli zacząć poznawanie tajemnic zakładu mięsnego. Zwiedzili m.in.: halę rozbioru, wędzarnię, halę produkcji, chłodnię, a nawet zajrzeli do biura i firmowego sklepu.

Na zakończenie na dzieci czekała niespodzianka, ponieważ został zorganizowany konkurs pt. „Co zapamiętaliśmy?”. Właściciel pan Józef Konarczak ufundował nagrody w postaci kredek, a dodatkowo każde dziecko otrzymało słodycze oraz smycz z logo zakładu.

        Dzieci przed odjazdem zasmakowały również pysznych wędlin firmy „Konarczak”.

        Uczniowie ZS z Bodzewa wraz z wychowawczyniami panią  Jolantą Pawlaczyk oraz panią Sylwią Lekowską serdecznie dziękują całemu sztabowi ludzi, którzy zostali zaangażowani do przygotowania wszelkich atrakcji dla dzieci - pani Violettcie Przybyszewskiej za pouczające oprowadzenie po salach zakładu, a w szczególności panu Józefowi Konarczakowi za stworzenie możliwości, dzięki którym dzieci mogły zapoznać się z procesem wytwarzania wędlin oraz zobaczyć jak wygląda praca zakładu mięsnego „od podwórka”.